Adana’da ceset görme kuyruğu!

Adana’da kablo çalmak için trafoya girdiği öne sürülen kimliği meçhul kişi, akıma kapılarak hayatını kaybetti. Trafo etrafında toplanan yüzlerce vatandaş ise yanarak feci formda can veren kişiyi görebilmek için birbiriyle yarıştı.

Olay, saat 22.30 sıralarında Yüreğir ilçesi Akıncılar Mahallesi’nde meydana geldi. Trafodan patlama sesi duyup, yangın çıktığını gören vatandaşlar, 112 Acil Davet Merkezi’ni arayarak durumu bildirdi.

Olay yerine sevk edilen itfaiye erleri, trafo içinde bir erkeğin yanmış halde yattığını görünce bölgeye sıhhat ve polis takımı çağırdı. Sıhhat grubu yaptığı denetimde, feci halde yanmış kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. Yapılan birinci incelemede hayatını kaybeden kimliği meçhul kişinin, kablo çalmak isterken akıma kapılıp, hayatını kaybettiği tespit edildi.

CEP TELEFONLARINA SARILDILAR

Olay nedeniyle elektrikleri kesilen mahalle sakini onlarca kişi, trafo etrafında toplandı. Cesedi görebilmek için birbirleriyle yarışan vatandaşlar, cep telefonlarının kamerasıyla da çalışmaları kayda aldı. Kimi vatandaşların ise cep telefonlarıyla toplumsal medya üzerinden canlı yayın yaptığı görüldü.

Polisin olay yerinde yaptığı çalışmanın akabinde kimliği belgisiz kişinin cesedi, otopsi için Adana İsimli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı. Cesedin kimliğinin, otopsinin akabinde yapılacak DNA testi ile belirleneceği öğrenildi. (DHA)

Yorum yapın