Dogecoin, Elon Musk etkisi sonrası %93 değer kaybetti!

Tesla CEO’su Elon Musk’ın girdileriyle körüklenen ve 2021 yılının ilk aylarında önemli ölçüde değer kazandıktan sonra, fiyatı genel pazarla birlikte düşmeyi sürdüren meme kripto para birimi Dogecoin’in ( DOGE ) değer kaybı, o günden bu zamana %93’ü aştı.

Dogecoin, Elon Musk etkisi sonrası %93 değer kaybetti!

Musk, 8 Mayıs 2021’de Saturday Night Live (SNL) programında kendisini “Dogefather” ilan ettiğinden bugüne dek madeni para %93’ün üzerinde değer kaybetti. Geçtiğimiz yıl 3 Mayıs tarihinde 0.58 dolarları gören Dogecoin ( DOGE ), bu yazıyı hazırladığımız sıralarda 0,054 dolardan işlem görüyordu.

Dogecoin fiyat tablosu. Kaynak: StockChart

Dogecoin’in piyasa değeri, hızlı değer kaybı ile birlikte 6.4 milyar dolar seviyesine düşmüş durumda.

DOGE üzerinde SNL etkisi

Tesla CEO’su Musk’ın SNL programı sırasında, Dogecoin’i tanıtması ve varlıkta başka bir ralli yapması bekleniyordu.

Ancak, görünüm istenen etkiye sahip değildi. Bir noktada, sahipleri yayın sırasında tokeni boşaltmaya çalıştı ve Robinhood ticaret uygulaması bunaldı.

Genel olarak, Musk’ın katkısına gelecek olursak, Musk fiyatı 1 dolara çekmeyi amaçlayan sadık bir Dogecoin hayran kitlesi oluşturmaya katkıda bulundu.

Gösteriden bu yana, DOGE kendini artan oynaklığın ortasında aşağı doğru bir sarmalda buldu. Ancak Musk, tokenin kullanışlı olmadığı yönündeki eleştirilerin ortasında, Dogecoin ağını geliştirmek için çalışmaya devam ediyor.

Musk aynı zamanda, Dogecoin’in, şirketin operasyonlarına entegrasyonunu sağladı. Örneğin, Dogecoin’in hem SpaceX hem de Tesla ürünlerini satın almak için kullanılacağını açıkladı. Ancak fiyat genel kripto piyasası ile düşüş yaşamaya devam ediyor.

Yorum yapın