Erdoğan küme toplantısında konuşuyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP TBMM Küme Toplantısı’nda gündeme ait açıklamalarda bulunuyor.

 

Erdoğan, konuşmasında lisans, yüksek lisans, doktora düzeyindeki öğrencilerden okullarını belirli koşullarda bırakmak zorunda kalanlara af geleceğini açıklayarak başladı.

Erdoğan, “Tüm gençlerimize bir müjde vermek istiyorum. Kamuoyunda öğrenci affı diye bilinen teklifi önümüzdeki günelrde meclisimizin takdirine sunuyoruz. Yüksek lisans, lisans, doktora düzeyinde ve okulu bırakmış zorunda kalan öğrencilere belli kaidelerde okullara dönüş yolunu açıyor” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar:

YUNANİSTAN’A MESAJ

İstanbul Fethi merasimlerinde 560 bin vatandaşımızla bir ortaya geldik. İstanbul’u fethetmek kadar ona hizmet etmenin de değerli olduğunu ispatlamış bir takımız. Efes-2022 tatbşikatı vesilesi ile gittiğimiz İzmir’de muhattaplara gerekli iletileri tüm açıklığı ile ilettik. Birileri tarafından şımartılarak üzerimize salınan Yunanistan üzerinden ülkemize karşı oynanan oyunun farkındayız. Sorun, Yunanistan’ın bu figüranlığa isteyerek soyunmasıdır.

Yunanistan’ın başına geçmişte gelen budur. Yanlışta ısrar ederse bundan sonra da başına gelen budur. Biz bölgemizde ve dünyada global, siyasi bir güç olarak varlığımızı daima sürdüreceğiz. Onlar figüranlıktan öteye geçemeyecektir.

TÜSİAD’I GAYE ALDI

Siz kimsiniz bize ders veriyorsunuz? Dış siyasette sen bize ders veremezsin. Sen daha kalfa bile olamadın. Haddini bil.

Sizden evvel gelen ağababalrınızda birebir baştaydı. Bu türlü giderse bu iktidarın kapğısını çalmayın. CHP ne sufle ediyorsa siz de onu diyorsunuz. O denli ise bu kapı yerli ve ulusal duruş sergileyene açıktır. Yerli ve ulusal duruş sergilemeyene kapalıdır. 

Yorum yapın