Hassas Ol Platformu artık dijitalde

SKD Türkiye, ‘’Duyarlı şirketler hassas çalışanlar ile mümkün’’ mottosundan yola çıkarak, şirketlerin istekli etraf idare sistemi kurması emeliyle HASSAS OL! (do!) Projesi’ni 2015 yılında hayata geçirdi. Şirketlerde çalışma alanlarında farkındalık yaratarak kaynak tasarrufu sağlamayı amaçlayan bu proje, çalışanların çevresel ayak izini azaltarak kurumların net sıfır karbon maksatlarına de katkı sağlıyor. Proje, çağın dijital dönüşümüne uygun formata getirmek hedefiyle, dijital platforma taşındı.

Proje şirketlere; yönetişim, sürdürülebilir satın alma, güç idaresi, su idaresi ve atık idaresinden oluşan beş ana başlıkta entegre etraf idare sistemini hayata geçirmeleri bahislerinde rehberlik etmek hedefini taşıyor.

SKD Türkiye İdare Konseyi Lideri Ebru Dildar Edin, “Sürdürülebilir hayat alışkanlıklarını şirketlerin kurum kültürüne ve çalışanların gündelik ömürlerine taşımalarını ve bu alışkanlıkları yaygınlaştırmayı hedefleyen Do! Projesi, SKD Türkiye üyeleri ile sürdürülebilir kalkınma konusunda tahlilin bir kesimi olmayı amaçlayan tüm kurumların iştirakine açık. Do!, tıpkı vakitte, yaratacağı çalışan farkındalığı ile kurum içinde herkesin kaynak tasarrufu yapmasını sağlayan bir iç bağlantı projesi. Derneğimizin devam eden en eski projesi olma özelliğini de taşıyan do!, bugün sıfır atık kavramına uygun olarak geliştirilmiş dijital bir araç haline geldi. Ayrıyeten do! ile çalışanlar ferdi ayak izlerini azaltarak kurumların net sıfır karbon gayelerine de katkıda bulunuyor” dedi.

Yorum yapın