Josef de Souza: Türk olup A Ulusal Kadro’da oynamak istiyorum

Brezilya’nın Rio kentinde ailesi ile tatilini yapan Brezilyalı futbolcu, İstanbul’u ve Beşiktaş’ı özlediğini, ligin başlaması için sabırsızlandığını belirterek Demirören Haber Ajansı’na açıklama yaptı.

Geride kalan dönemin bir değerlendirmesini yapan Josef, “Üç kupalı dönemden sonra bu yıl beklentilerin uzağında kaldık. Kadro olarak tepe havasından erken uzaklaşınca bunu toparlamak nitekim sıkıntı oldu. Önümüzdeki dönem Avrupa gayemiz olmadığı için yalnızca lige konsantre olacağız. Avrupa’da olamama eksiğimizi avantaja dönüştürmek zorundayız.” diye konuştu.

“Türk olup A Ulusal Grup’ta oynamak istiyorum”

Türkiye Ulusal Ekibi’nde oynamanın en büyük hayallerinden biri olduğunu belirten deneyimli oyuncu, “Türkiye’de 6 yılımı geride bıraktım. Mesleğimin en hoş günlerini Türkiye’de yaşadım. Artık kendimi Brezilyalı olduğum kadar Türk üzere hissediyorum. Eşim ve çocuklarım için de birebir şey geçerli. 4’üncü çocuğumuzun doğumu da Aralık ayında 2’nci vatanımda olacak. Geçmişte pek çok örneği olduğu üzere ben de bu hislerimi resmiyete döküp Türk vatandaşlığı almak istiyorum. 2’nci vatanımın ulusal ekibinde oynayabilmek ise futbol hayatımın en büyük hayallerinden bir tanesi. Umarım hayallerimi gerçekleştirebilirim. Ben ve ailemin bu onuru yaşamasını istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorum yapın