Turistik ilçede hayat pahalılığı isyanı: Biz açız, siz doymuyorsunuz

Aydın’ın turistik ilçesi Didim’de CHP İlçe Binası önünde yapılan basın açıklamasında “Biz açız, siz doymuyorsunuz. Diğer yol yok, gideceksiniz”, “Emeklilere yaptığınız zulümle anılacaksınız, emeklinin ahı ve oyuyla gideceksiniz” pankartları taşındı.

Didim’de CHP İlçe Başkanlığı önünde, İlçe Lideri Nurettin Koçak’ın yaptığı basın açıklamasına katılan partililer ellerinde pankartlarla artırımlara ve hayat pahalılığına reaksiyonlarını lisana getirdi. “Biz açız, siz doymuyorsunuz. Öbür yol yok, gideceksiniz”, “Emeklilere yaptığınız zulümle anılacaksınız, emeklinin ahı ve oyuyla gideceksiniz”, “Haksızlığınızla, hukuksuzluğunuzla, kötülüğünüzle, palavralarınızla gideceksiniz” pankartları taşıyan partililere hitap eden Koçak, iktidarı eleştirerek ülkede tam bir kaos ve çöküş yaşandığını söyledi.

“MİLLİ VE DİNİ HİSLER İSTİSMAR EDİLİYOR”

AKP İktidarına sert cümlelerle yüklenen Koçak “Bugün ülkemiz, mevcut iktidarın 20 yıldır liyakatsizlikle, hasmane hislerle, çağa uymayan akıl ve bilim dışı siyasetlerle, ulusal ve dini hislerin istismarıyla, ayrıştırıp ötekileştirmeyle, temel hak ve hürriyetlerin kısıtlanmasıyla, dünyadan kopuk ve asla kabul edilemeyecek saldırganca izledikleri dış siyasetlerle tam bir kaos ve çöküş yaşamaktadır” dedi.

Yorum yapın