Cinsel ilgiye girdikleri görüntü sızdı: Çifti direğe bağlayıp kırbaçladılar

Batı Afrika ülkesi Gana’da kan donduran bir olay yaşandı…

Batı Afrika’nın 31 milyon nüfuslu ülkesi Gana’da kan donduran bir olaylar silsilesi yaşandı…

Ülkenin kuzeyindeki Wa bölgesinde yaşayan bir çiftin cinsel bağa girdiği sırada çekilen imajları toplumsal medyada paylaşılınca bölge halkı ayaklandı. Çiftin evlilik dışı alakaya girmesinin yanı sıra bunun toplumsal medya üzerinden paylaşılmasına da reaksiyon gösteren bölge halkı ve mahallî idare çifti ifşa etti.

Öfkeli kalabalık kısa bir müddet sonra çiftin izini bulup yaka paça meydana getirdi. Toplumsal medyada paylaşılan imgelerde çift farklı başka iki direğe bağlanırken her birine 20 kırbaç darbesi vurulduğu açıklandı.

“EVLENME KELAMI ALDIK”

Wa halkı, bütün bölge halkının imajına leke sürdükleri için bu türlü bir linç teşebbüsünde bulunduklarını duyurdu. Gana Barolar Birliği ise bu yaşananı kınadı ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Bölge halkı, “Çiftin yargılanması için adalet sarayına gittik ama kimse yoktu. Biz de kendimiz her ikisine de 20 kırbaçla ceza verilmesine karar verdik” açıklamasını yaptı. İhtiyar heyetinden ve lokal idareden üst seviye bir isim olan Na Fuseini Seidu Pelpuo IV ise, “Çiftin ailesinin evlenmelerine dair kelam aldık” diye de ekledi.

Kırbaçla  gençlere saldıranlar gözaltına alınırken olayla ilgili incelemelerin devam ettiği de belirtildi.

Yorum yapın