Teknopark İstanbul ile AR-GE firmaları girişimcilik ekosisteminin merkezinde yerini alıyor

Türkiye’nin ileri teknoloji merkezi Teknopark İstanbul’un, Sabiha Gökçen Havalimanı’na komşu yerleşkesinde inşaatı devam eden çok gayeli ve dönüştürülebilir modüler yapıya sahip ofisleri çok yakında açılıyor. Teknopark İstanbul’un 3. Etap binalarındaki yeni ofislerde yer alan Ar-Ge firmalarına milletlerarası temas kurma avantajı sağlarken, güçlü bir ekosisteme giriş imkânı veriliyor.

Start up projesi olan girişimcileri, girişimcilik ekosisteminin merkezinde yer almaya davet eden Teknopark İstanbul, Ar-Ge firmalarının mekânsal muhtaçlıklarını karşılamanın yanı sıra sektörel ve akademik iş birliği fırsatları da sunuyor. Teknopark İstanbul bünyesinde Ar-Ge çalışmalarını yürüten firmalar, güçlü milletlerarası ilişkilere kavuşurken, yeni ortaklar edinerek etkileşimi yüksek bir girişimcilik ekosistemin içinde çalışma fırsatı yakalıyor.

GÜÇLÜ AR-GE ALTYAPISI VE TOPLUMSAL İMKÂNLAR

Teknopark İstanbul’un “Yeni ofislerimizde siz de #yerinizialın” diye yaptığı davete katılan firmalar yerleşkenin toplumsal imkanlarından da yararlanabiliyor. Teknopark İstanbul yerleşkesinde açık ve kapalı otoparklar, konferans ve toplantı salonları, yeme içme alanları, kapalı yüzme havuzu, tenis kortları, market, kırtasiye kuru temizleme ve fitness üzere imkânlar standart olarak sağlanırken; Ar-Ge altyapısı özelliği firmaların ilgisini çekiyor. Teknopark İstanbul’un Ar-Ge altyapısında karanlık oda, montaj ve elektronik atölye, bağımsız Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve kümelenmeler yer alıyor.

AKILLI BİNALARDA ÇOK EMELLİ VE DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR KULLANIM

65 bin m2 alan üzerine konseyi Teknopark İstanbul’un 3. Etap binalarında 50 m2’den 3200 m2’ye kadar farklı büyüklükte ofis bulunuyor. Bu ofislerde proje geliştiren teşebbüsçüler ve Ar-Ge çalışanları; birebir vakitte paylaşımlı ofis alanları (co-working) sayesinde, etkileşimli bir çalışma yapma olacağına sahip olacaklar. LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) unsurlarıyla inşa edilen esnek dizaynlı akıllı binalarda çok hedefli ve dönüştürülebilir kullanıma itina gösterildi. 

Teknopark İstanbul’da başta savunma sanayi olmak üzere havacılık/uzay, denizcilik, ileri elektronik, güç, sıhhat bilimleri ve endüstriyel yazılım alanlarında yüksek teknoloji geliştirmeleri için Ar-Ge çalışmaları yapan STM, Aselsan, TAI ve TEI’nin de ortalarında bulunduğu 300’ü aşkın yerli ve yabancı şirket yer alıyor. Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation’da da 150’yi aşkın teşebbüsçü ve teşebbüs kümesi, inovatif ve derin teknoloji tabanlı iş fikirleri üzerinde çalışıyor.

Yorum yapın