Melo Trimble, Çin’e transfer oluyor

ING Basketbol Harika Ligi’nin olağan döneminde inişli çıkışlı performans gösteren Galatasaray Nef, Andreas Pistiolis’in gelmesinin akabinde yükselişe geçti.

Sarı-kırmızılılar, ligde play-off yarı finaline kadar yükseldi ve Euroleague şampiyonu Anadolu Efes’e 5 maç sonunda elendi.

Galatasaray Nef’te dönemin bitmesiyle ayrılıklar başladı. Dönem başında İspanya takımı Fuenlabrada’dan transfer edilen Melo Trimble, Çin’e transfer oldu.

“Melo Trimble Çin’e gidecek”

GSTV’de dönem değerlendirmesi yapan ve grupta kalacakları ve ayrılacak isimleri açıklayan Genel Menajer Turgay Zeytingöz, “Göksenin Köksal, Rıdvan Öncel, Sadık Buyruk Kabaca, Canberk Kuş ve Ege Arar’ın kontratları var. Kerry Blackshear’ı kadroda tutma isteğindeyiz. Dee Bost da buraya büyük bir aidiyet hissediyor. Bizimle kalacağını düşünüyorum. Melo Trimble, Çin’e gidecek. Isaiah Canaan ise bir EuroLeague oyuncusu, bizim için fırsat transferiydi. Görüşmelerimiz sürüyor.” ifadelerini kullandı.

“Pistiolis Avrupa’nın en düzgün koçlarından birisi”

Zeytingöz, Pistiolis hakkında, “Pistiolis bir bakıma riskti. Daha evvel bu türlü bir deneyimi yoktu. Banvit’te birlikte çalıştığım ve fikirlerine güvendiğim bir insandı. Merdivenleri süratli bir formda çıkıp Avrupa’nın en uygun koçlarından birisi olacağına inanıyordum. Burada taraftarlarımız ile çok uygun bir bağ kurdu. Burada olmaktan ötürü kendisi çok memnun.” dedi.

Yorum yapın